ОФИЦИАЛЬНЫЙ САЙТ ПОЛИТИЧЕСКОЙ ПАРТИИ
        Валентин Зубов

председатель партии "Народно-трудовой союз Украины"

доктор социологических наук, профессор
За достоинство каждого и благополучие всех!

Зубов Валентин Сергійович

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, заступник члена Постійної делегації
у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва
в Європі, член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Ірак
Народний депутат України III, IV, V, VI скликань,
Голова партії “Народно-трудовий союз України”
Доктор соціологічних наук, професор


Народився 10 червня 1946 р. у м.Самарканд у родині військовослужбовця. Здобувши освіту в Артемівському державному музичному училищі, вступив на історичний факультет Харківського державного університету, який закінчив в 1970 році. Після цього працював викладачем, а згодом старшим викладачем кафедри суспільних наук Краматорського індустріального інституту (Донецька область).
У 1977 році вступив до аспірантури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Упродовж 1977-1981 років працював старшим викладачем кафедри філософії Краматорського індустріального інституту, а у 1981 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата філософських наук.
У 1982 році перейшов працювати доцентом кафедри політекономії Уманського сільськогосподарського інституту, а продовж 1985-1997 рр. завідував кафедрою політекономії, політології та соціології цього вузу.
1992 року захистив докторську дисертацію в Інституті соціології Академії Наук України на тему “Соціальні проблеми сучасного села в умовах економічного реформування”. Того ж року йому присвоєно звання професора.
У науковому доробку Валентина Зубова монографії: “Соціальні проблеми продовольчої програми СРСР” (1986, співавтор), “Социально-экономические проблемы современного села» (1987, співавтор), «Сучасне село України: шляхи виходу з кризи» (1992, співавтор); навч.посібник «Філософія» (1994).
Від початку 90-х років Валентин Сергійович веде активну політичну діяльність. Упродовж 1992-1999 років був заступником голови СелПУ.
1994 року балотувався в народні депутати України в Уманському виборчому окрузі. У 1997-1998 роках був радником Голови Верховної Ради України.
В 1998 році Валентина Зубова було обрано народним депутатом України. Постійно працює у Комітеті з питань національної безпеки і оборони. Спочатку був головою підкомітету з питань законодавчого забезпечення діяльності органів безпеки, розвідки та контррозвідки, прикордонних і митних органів Комітету з питань національної безпеки і оборони (з 2002), заступником голови Комітету з питань національної безпеки і оборони (з 2006). Нині працює заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, є заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, членом групи міжпарламентських зв’язків з Республікою Ірак.
За його безпосередньої участі були підготовлені й ухвалені Верховною Радою України такі базові закони: “Про основи національної безпеки України”, “Про боротьбу з тероризмом”, “Про розвідувальні органи України”, “Про контррозвідувальну діяльність”, “Про Державну прикордонну службу”, “Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України” та багато інших законопроектів з питань забезпечення національної безпеки України.
Незмінними принципами наукової та політичної діяльності Валентина Сергійовича Зубова є вірність даному слову, порядність і надійність.
Валентин Сергійович активно займається благодійницькою діяльністю. Він, зокрема, надав особисту матеріальну допомогу Краматорському онкологічному центру, Феодосійському дитячому будинку, за власний кошт збудував пам’ятник генералу Львову – командувачу 51-ю армією, який загинув у Ленінському районі Автономної Республіки Крим у роки Великої Вітчизняної війни. За його сприянням також збудовано меморіальний комплекс на братській могилі у с.Пришиб Слов’янського району Донецької області, в якій поховано 287 радянських солдатів і офіцерів.
За багаторічну та плідну роботу у Верховній Раді України у 2009 році нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом».
У серпні 2010 року нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеню.